Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy złamania prącia

Prącie jako narząd kopulacyjny narażony jest na urazy. Szczególnym przypadkiem kontuzji jest złamanie penisa. Na szczęście spotyka się je niezwykle rzadko.

Zobacz również opis choroby: Złamanie prącia


Budowa penisa


Prącie jest narządem kopulacyjnym. W jego wnętrzu znajduje się cewka moczowa, która stanowi wspólne ujście dla układu moczowo - płciowego. Na wzgórku nasiennym znajdują się ujścia przewodów wytryskowych. Właśnie od tego miejsca cewka moczowa jest wyłącznie integralną częścią układu moczowo płciowego.

Prącie znajduje się powyżej worka mosznowego. Rozmiar i kształt penisa są zwykle zmienne. W budowie prącia wyszczególnia się trzy główne elementy.

Koniec tylny stanowi nasadę prącia, część środkowa nazywana jest trzonem prącia zaś dalsza  określana jest jako żołądź. Prącie zbudowane jest z trzech walcowatych ciał, nazywanych także rurami.

Od strony grzbietowej prącia usytuowane są dwa symetrycznie położone ciała jamiste. Od strony brzusznej prącia zlokalizowane jest ciało gąbczaste. Ściśle otacza ono cewkę moczową.

Ciała jamiste przechodzą od tyłu w odnogi prącia, które przytwierdzone są do dolnych gałęzi kości łonowych i pokryte są przez mięsień kulszowo - jamisty. Od przodu początkowy odcinek obu ciał jamistych pokryty jest żołędziem.

Stanowi on stożkowaty koniec ciała gąbczastego prącia. Na wierzchołku żołędzi znajduje się ujście zewnętrzne cewki moczowej. Prącie pokryte jest skórą, ale bez tkanki tłuszczowej. W obrębie żołędzia skóra tworzy luźny fałd, tzw. napletek. Od strony brzusznej napletek przytwierdzony jest do ciała gąbczastego wędzidełkiem.

Objawy

Jeżeli dochodzi do złamania penisa:

  • wzwód ustępuje niemal natychmiast
  • powstaje krwiak, który swoim zasięgiem obejmuje mosznę, krocze, pośladki oraz pachwiny
  • pojawia się opuchlizna i wyraźnie zniekształcenie przypominające saksofon
  • nie występuje stwardnienie powyżej złamania
  • nie pojawia się wybrzuszenie poniżej złamania


Autor:

Dawid Kącki

Zobacz również opis choroby: Złamanie prącia

Objawy złamania penisa

Złamanie penisa występuję stosunkowo rzadko aczkolwiek należy się go obawiać, bo przede wszystkim wiąże się z silnym bólem. Najczęściej do urazu dochodzi na skutek współżycia w pozycji na jeźdźca, gdyż wtedy to partnerka narzuca rytm ruchu. W przypadku zbyt gwałtownych ruchów w niektórych sytuacjach doch... czytaj więcej

Bolesny stały wzwód prącia niezależny od woli

Tego typu bolesny wzwód prącia jest objawem chorobowym. Taki stan znany jest w medycynie jako priapizm lub ciągotka. Jest to bolesny wzwód prącia, który utrzymuje się dużej niż dwie godziny. Wzwód nie jest związany z podnieceniem seksualnym i pojawia się niezależnie od woli.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy