Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy grzybicy pochwy

Grzybica pochwy to zapalenie pochodzenia grzybiczego, na które narażone są kobiety w wieku rozdrodczym, aktywne seksualnie. Co istotne do powstania choroby dochodzi najczęściej na skutek zarażenia od partnera, który jest nosicielem grzybicy, przebiegającej u niego bezobjawowo.

Zobacz również opis choroby: Grzybica pochwy

Schorzenie to powodują grzyby zwane drożdżakami a objawy tej choroby z pewnością nie należą do przyjemnych. Wręcz przeciwnie - cechują się przykrymi dolegliwościami, które nasilają się wówczas, kiedy infekcja jest nieleczona, jak też częstymi nawrotami.

Do najczęściej występujących symptomów należą:

  • bolesne współżycie
  • bolesne miesiączki
  • ból w podbrzuszu
  • upławy
  • świąd, pieczenie
  • zaczerwienienie i obrzęk sromu
  • częste oddawanie moczu
  • uczucie nie do końca opróżnionego pęcherza moczowego
W miejscach intymnych zakażonych drożdżakami pojawić się mogą także żółte lub białe upławy, nie związane z cyklem miesiączkowym o gęstej konsystencji, często przypominającej twarożek. Grzybicy pochwy mogą także towarzyszyć zmiany w okolicach sromu - pęknięcia i obrzęki, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, powodując zwiększenie dolegliwości bólowych.

Bardzo ważne jest, aby nie lekceważyć objawów, ale udać się do ginekologa, ktory zdiagnozuje schorzenie i przepisze odpowiednie leki. Warto wiedzieć, iż czasami niektóre antybiotyki bądź środki antykoncepcyjne sprzyjają rozwoju tego typu infekcji.

Zobacz również opis choroby: Grzybica pochwy

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

infekcje (1)

ja zwykle mam problem z infekcjami intymnymi po antybiotykach czy przy przeziebieniach kiedy mam osłabiony organizm, pojawia się pieczenie czy swędzenie, dla...

31-12-2012 18:00

~renata

Dodaj komentarz

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności