Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy dyspaurenii

Dyspareunia to schorzenie nazywane również dysfunkcją seksualną. Powoduje, że współżycie przestaje przynosić przyjemność, a wręcz przeciwnie – objawia się występowaniem bólów w obrębie narządu płciowego.

Zobacz również opis choroby: Dyspareunia

Zamiast przeżywać przyjemność, kobiety cierpiące na dyspareunia czują pieczenie i nieprzyjemne uczucie.

Co więcej, ból może się również pojawić w innej formie: czasami przybiera formę skurczu bądź też mocniejszego napięcia mięśni. Rzadziej można zaobserwować zaczerwienienia wokół pochwy.

Bóle te mogą pojawić się w każdej chwili odbywania stosunku płciowego: przed, podczas lub też po.

Typy dyspareunii wg lokalizacji bólu

Ból może pojawić się nie tylko w różnym czasie od rozpoczęcia stosunku, ale również może dotykać różne miejsca na głębokości pochwy.

Bardzo ważne jest ustalenie, w jakim miejscu odczuwany jest ból, ponieważ może to pomóc w odnalezieniu przyczyny problemu.

  • DYSPAREUNIA POWIERZCHOWNA/PŁYTKA – ból odczuwalny w przedsionku pochwy bądź też na powierzchni narządów płciowych.
  • DYSPAREUNIA GŁĘBOKA – bolesność umiejscowiona w sklepieniu pochwy.
  • DYSPAREUNIA UOGÓLNIONA – ból obejmuje całą pochwę.

Dyspareunia powierzchowna pojawia się zazwyczaj podczas samej penetracji. Natomiast ból odczuwalny wewnątrz pochwy (dyspareunia głęboka lub uogólniona) zaczyna być dokuczliwy w trakcie, bądź też po penetracji.

Dyspareunia u mężczyzn

To, że na schorzenie znacznie częściej cierpią kobiety wcale nie oznacza, że dyspareunia nie może objawić się w przypadku mężczyzn, chociaż znacznie rzadziej się do tego przyznają.

Zarówno podczas stosunku seksualnego, jak podczas masturbacji zazwyczaj schorzenie objawia się bólem, którego lokalizacji dokonuje się się na jądrach bądź też na główce prącia.

Najczęściej tego nieprzyjemnego uczucia mężczyzna doznaje zaraz po ejakulacji.
Mogą pojawić się również inne objawy dyspareunii, takie jak małe krople krwi na grzbiecie żołędzi, co może powodować spory ból.

Bardzo rzadko bolesność pojawia się w narządach po, lub też w trakcie ejakulacji – jest on dużo bardziej nieprzyjemny, ponieważ występuje nagle, jest ostry i bywa piekący.

Zobacz również opis choroby: Dyspareunia

Objawy bakteryjnego zapalenia pochwy

Bakteryjne zapalenie pochwy jest chorobą, wywoływaną przez bakterie. Drobnoustroje powodują zmiany i zachwiania w naturalnej florze pochwy, co doprowadza do podrażnień i choroby. czytaj więcej

Objawy zespołu zakodowanych reakcji seksualnych

Zespół zakodowanych reakcji seksualnych  związany jest z określonymi bodźcami wyobraźniowo - somatycznymi, który postępuję w czasie dojrzewania.  Prowadzi on do uzależnienia od odczuwalnych satysfakcji, co powoduje zaburzenia w osiągnięciu orgazmu.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy