Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy ciągotki

Priapizm, ciągotka bądź też wzwód długotrwały jest bolesną i wstydliwą dolegliwością wśród mężczyzn.

Zobacz również opis choroby: Ciągotka

Zazwyczaj zgłaszają się oni o pomoc lekarską gdy jest już zdecydowanie za późno i konieczne jest długie, wymagające cierpliwości leczenie.

Dlatego też warto po zaobserwowaniu poniższych objaw u siebie natychmiast udać się do lekarza.

Pierwszą oznaką schorzenia jest długotrwale utrzymujący się wzwód prącia – od 4 do 6 godzin, a w nielicznych przypadkach nawet kilka dni.

Sztywne utrzymują się jedynie ciała jamiste przy zmniejszonym napięciu ciała gąbczastego i żołędzi prącia.

Ciało gąbczaste cewki moczowej i żołądź prącia, z których zachowany pozostaje odpływ krwi nie ulegają żadnym zmianom i są wiotkie – nie utrudnia to więc oddawania moczu.

Sinawe przekrwienia
...

Charakterystyczne jest to, że wzwód nie ustępuje ani po stosunku płciowym, ani po wytrysku. Z upływem czasu pojawiają się sinawe przekrwienia i ból, który jest spowodowany brakiem dopływu krwi.

Następnie można zaobserwować kolejne zmiany w wyglądzie prącia – obrzęk i coraz mocniejsze sinienie – prącie przyjmuje sinofioletową barwę.

Zazwyczaj pojawiają się również trudności z oddawaniem moczu oraz gorączka.

Nieleczona ciągotka może przynieść jeszcze bardziej wstydliwe dla mężczyzny skutki niż sama choroba. Warto jest więc udać się do urologa, ponieważ pozostawienie schorzenia samemu sobie grozi impotencją, a nawet amputacją prącia.

Odkrycie Contiego

Wśród wielu lekarzy i naukowców chorobę badał również Francuz Conti. Zaobserwował on w błonie wewnętrznej tętnic, które doprowadzają krew do ciał jamistych obecność poduszeczek mięśniowych.

Nie  znalazł ich natomiast w tętnicach doprowadzających do ciała gąbczastego cewki moczowej i żołędzi. Wkrótce znalazł zastosowanie owych poduszeczek – odkrył, że są one jednym z głównych czynników regulujących przepływ krwi przez ciała jamiste i znajdują się również w ścianie żyły grzbietowej prącia, której zadaniem jest doprowadzanie krwi z żołędzi i ciała gąbczastego cewki.

Aparat zastawkowy znajdujący się we wszystkich większych rozgałęzieniach tętniczych w czasie spoczynku kieruje krew do żył odprowadzających, omijając ciała jamiste. We wzwodzie następuje wtedy wydłużenie drogi przepływu i skierowanie krwi do prącia.

Poduszeczki mięśniowe błony wewnętrznej są nabrzmiałe, a światło zmniejszone.

Podczas wzwodu poduszeczki spłaszczają się i zwiększa się znacznie przekrój naczyń tętniczych. Równocześnie nabrzmiewają poduszeczki mięśniowe żył, zwężając ich światło i utrudniając przepływ krwi.

Zobacz również opis choroby: Ciągotka

Bolesny stały wzwód prącia niezależny od woli

Tego typu bolesny wzwód prącia jest objawem chorobowym. Taki stan znany jest w medycynie jako priapizm lub ciągotka. Jest to bolesny wzwód prącia, który utrzymuje się dużej niż dwie godziny. Wzwód nie jest związany z podnieceniem seksualnym i pojawia się niezależnie od woli.... czytaj więcej

Skrócony lub niepełny wzwód lub brak wzwodu mimo podniecenia

Problemy z erekcją mogą być objawem chorób związanych z ukaldem krążenia, być powikłaniem cukrzycy lub chorób neurologicznych. Skrócony i nepełny wzwód lub brak wzwodu może mieć również swoje źródło w problemach emocjonalnych. Kiedy wzwód prącia nie jest wystarczący, mimo podniecenia seksualnego, warto przyjrzeć się lekom, ... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy