Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy choroby Peyroniego

Choroba Peyroniego czyli tzw. plastyczne stwardnienie prącia, spowodowana jest tworzeniem się twardych blaszek łącznotkankowych w obrępie prącia, co powoduje ograniczenie wzwodu. Schorzenie to pojawia się u mężczyzn głównie po 50. roku życia. Co ważne początkowy przebieg choroby jest bezobjawowy i rozwija się powoli.

Zobacz również opis choroby: Choroba Peyroniego

W początkowej fazie choroby można zauwazyć skrzywienie penisa we wzwodzie, dopiero w późniejszym czasie dochodzą dolegliwości bólowe i narastanie wspomnianych blaszek. Na skutek owych dolegliwości mężczyzna nie jest zdolny do stosunku seksualnego.

Do typowych objawów cechujących tą chorobę należą:

  • wygięcie penisa lub zakrzywienie w górę
  • wygięcie w dół lub w bok
  • zniekształcenie przypominające klepsydrę
  • tzw. "efekt zawiasu" - penis chcąc się wznieść pochyla się i opada
Co istotne krzywizny i wygięcia penisa ulegają pogorszeniu w przeciągu kilkunastu miesięcy, a dolegliwości bólowe pojawiają się najczęściej w czasie erekcji w przeciągku kilku do kilkunastu miesięcy od wystąpienia pierwszych objawów. Z czasem ból może pojawiać się także podczas stosunku seksualnego, jak również przy zwykłym dotknięciu członka.

Nieleczona choroba może doprowadzić do powstania blizn na członku. Mogą także pojawić się problemy z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu, jak też penis może ulec skróceniu.

Bardzo ważna jest trafna diagnoza lekarska i podjęcie leczenia, dlatego panowie cierpiący na to schorzenie powinni przełamać wstyd i udać się do specjalisty, gdyż szybka pomoc lekarska nie tylko pomoże w pozbyciu się dolegliwości bólowych, ale także sprawi, że leczenie farmakologiczne będzie wystarczające. Warto wiedzieć, iż w ciężkich przypadkach jedynym wyjściem jest zabieg chirurgiczny.

Zobacz również opis choroby: Choroba Peyroniego

Objawy złamania penisa

Złamanie penisa występuję stosunkowo rzadko aczkolwiek należy się go obawiać, bo przede wszystkim wiąże się z silnym bólem. Najczęściej do urazu dochodzi na skutek współżycia w pozycji na jeźdźca, gdyż wtedy to partnerka narzuca rytm ruchu. W przypadku zbyt gwałtownych ruchów w niektórych sytuacjach doch... czytaj więcej

Rozproszenie uwagi redukuje ból, jak stwierdza badanie

Kiedy odrywasz własne myśli od bólu, zaczyna boleć o wiele mniej, jak sugeruje nowe badanie. Badanie zostało opublikowane w naukowym magazynie Psychological Science. Uczestnicy eksperymentu, którzy zostali poddani lekkiemu bólowi w przedramieniu, donosili o znacznie mniejszym dyskomforcie, kiedy poproszono ich o zrobienie o... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Powodem zaczerwienienia oczu niekoniecznie muszą być choroby oka ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności