Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy choroby Peyroniego

Choroba Peyroniego czyli tzw. plastyczne stwardnienie prącia, spowodowana jest tworzeniem się twardych blaszek łącznotkankowych w obrępie prącia, co powoduje ograniczenie wzwodu. Schorzenie to pojawia się u mężczyzn głównie po 50. roku życia. Co ważne początkowy przebieg choroby jest bezobjawowy i rozwija się powoli.

Zobacz również opis choroby: Choroba Peyroniego

W początkowej fazie choroby można zauwazyć skrzywienie penisa we wzwodzie, dopiero w późniejszym czasie dochodzą dolegliwości bólowe i narastanie wspomnianych blaszek. Na skutek owych dolegliwości mężczyzna nie jest zdolny do stosunku seksualnego.

Do typowych objawów cechujących tą chorobę należą:

  • wygięcie penisa lub zakrzywienie w górę
  • wygięcie w dół lub w bok
  • zniekształcenie przypominające klepsydrę
  • tzw. "efekt zawiasu" - penis chcąc się wznieść pochyla się i opada
Co istotne krzywizny i wygięcia penisa ulegają pogorszeniu w przeciągu kilkunastu miesięcy, a dolegliwości bólowe pojawiają się najczęściej w czasie erekcji w przeciągku kilku do kilkunastu miesięcy od wystąpienia pierwszych objawów. Z czasem ból może pojawiać się także podczas stosunku seksualnego, jak również przy zwykłym dotknięciu członka.

Nieleczona choroba może doprowadzić do powstania blizn na członku. Mogą także pojawić się problemy z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu, jak też penis może ulec skróceniu.

Bardzo ważna jest trafna diagnoza lekarska i podjęcie leczenia, dlatego panowie cierpiący na to schorzenie powinni przełamać wstyd i udać się do specjalisty, gdyż szybka pomoc lekarska nie tylko pomoże w pozbyciu się dolegliwości bólowych, ale także sprawi, że leczenie farmakologiczne będzie wystarczające. Warto wiedzieć, iż w ciężkich przypadkach jedynym wyjściem jest zabieg chirurgiczny.

Zobacz również opis choroby: Choroba Peyroniego

Objawy złamania penisa

Złamanie penisa występuję stosunkowo rzadko aczkolwiek należy się go obawiać, bo przede wszystkim wiąże się z silnym bólem. Najczęściej do urazu dochodzi na skutek współżycia w pozycji na jeźdźca, gdyż wtedy to partnerka narzuca rytm ruchu. W przypadku zbyt gwałtownych ruchów w niektórych sytuacjach doch... czytaj więcej

Rozproszenie uwagi redukuje ból, jak stwierdza badanie

Kiedy odrywasz własne myśli od bólu, zaczyna boleć o wiele mniej, jak sugeruje nowe badanie. Badanie zostało opublikowane w naukowym magazynie Psychological Science. Uczestnicy eksperymentu, którzy zostali poddani lekkiemu bólowi w przedramieniu, donosili o znacznie mniejszym dyskomforcie, kiedy poproszono ich o zrobienie o... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy