Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Bolesny wytrysk nasienia

Ból podczas wytrysku nasienia może być spowodowany infekcjami, np. cewki moczowej, jak również infekcjami przenoszonymi drogą płciową, lub też innymi zaburzeniami urologicznymi. Często jest to związane z chorobami prostaty lub stwardnieniem ciał jamistych prącia. Bolesne wytryski pojawić się mogą również z powodu zbyt intensywnego współżycia seksualnego. Ból podczas wytrysku może być też skutkiem ubocznym zażywania leków przeciwdepresyjnych.

Bolesny wytrysk nasienia: Choroba Peyroniego

Przyczyną bolesnego wytrysku nasienia może być ogniskowe odkładanie się tkanki łącznej w osłonce ciał jamistych. Zaburzenie to pojawia się w przebiegu choroby Peyroniego, zwanej również stwardnieniem ciał jamistych prącia.

Na początku chorzy obserwują skrócenie i skrzywienie prącia podczas wzwodu, później trwałe skrzywienie prącia w górę lub w bok. W tkance ciała jamistego często można wyczuć guzki, które pojawiają się jeszcze przed skrzywieniem prącia i przez długi czas nie mają wpływu na jakość życia. Guzki w dalszym przebiegu choroby mają skłonność do przemieszczania się, w związku z tym kierunek i wielkość skrzywienia mogą się zmieniać. W kolejnych etapach rozwoju choroby pacjenci skarżą się na uczucie zaciskania obręczy w obrębie ciała jamistego oraz osłabienie możliwości wystąpienia wzwodu aż do całkowitego jego braku. Objawy nasilają się stopniowo lub następuje rzutowe pogorszenie.

Więcej na tematów objawów tej choroby: Objawy choroby Peyroniego

Przerost prostaty a ból podczas wytrysku nasienia

W przebiegu łagodnego przerostu gruczołu krokowego również może dojść do bolesnego wytrysku nasienia. Przede wszystkim rozrost prostaty powoduje dolegliwości związane z oddawaniem moczu. Jeżeli występują tego typu dolegliwości oraz bolesny wytrysk nasienia, najpewniej przyczynami tych objawów są problemy z prostatą.

Jakiego rodzaju objawy związane z oddawaniem moczu dotyczą osób z łagodnym przerostem prostaty? Jest to przede wszystkim zwiększone parcie na mocz, na które pacjenci skarżą się również nocą.

Warto przeczytać:

Innymi objawami związanymi z mikcją (oddawaniem moczu) są słaby strumień moczu oraz wydłużony czas rozpoczęcia mikcji. Pacjenci odczuwają również czynny ucisk brzucha podczas oddawania moczu.

Dodatkowo przerostowi prostaty towarzyszy uczucie ucisku i napięcie w obszarze krocza. Na skutek zalegania moczu w pęcherzu, z powodu jego niepełnego opróżniania podczas mikcji, może dochodzić do częstszych zakażeń dróg moczowych, w porównaniu do osób ze zdrową prostatą.

Kiedy ból podczas wytrysku nasienia świadczy o raku prostaty?

Rak prostaty również manifestuje się objawami związanymi z zaburzeniami oddawania moczu, które pojawiają się u pacjentów z łagodnym rozrostem prostaty. Dodatkowo jednak bolesnemu wytryskowi nasienia towarzyszą inne objawy związane z nasieniem. Oprócz bolesności wytryski są zmniejszone a w płynie nasiennym lub moczu można zaobserwować krew.

Jakie choroby mogą manifestować się krwią w spermie? Więcej na temat obecności krwi w spermie:

Niepokojącym sygnałem jest ból w gruczole krokowym. W przypadku łagodnego rozrostu chorzy skarzą się przede wszystkim na uczucie ucisku w obszarze krocza. Gdy mamy do czynienia z bólem zwiększa to prawdopodobieństwo, że jego źródłem jest nowotwór. Ból pojawia się także w dolnej części pleców, w miednicy i biodrach.

Bolesny stały wzwód prącia niezależny od woli

Tego typu bolesny wzwód prącia jest objawem chorobowym. Taki stan znany jest w medycynie jako priapizm lub ciągotka. Jest to bolesny wzwód prącia, który utrzymuje się dużej niż dwie godziny. Wzwód nie jest związany z podnieceniem seksualnym i pojawia się niezależnie od woli.... czytaj więcej

Objawy złamania prącia

Prącie jako narząd kopulacyjny narażony jest na urazy. Szczególnym przypadkiem kontuzji jest złamanie penisa. Na szczęście spotyka się je niezwykle rzadko. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy