Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Bolesny stały wzwód prącia niezależny od woli

Tego typu bolesny wzwód prącia jest objawem chorobowym. Taki stan znany jest w medycynie jako priapizm lub ciągotka. Jest to bolesny wzwód prącia, który utrzymuje się dużej niż dwie godziny. Wzwód nie jest związany z podnieceniem seksualnym i pojawia się niezależnie od woli.

Co jeszcze można zaobserwować?

Oprócz długotrwałego utrzymującego się wzwodu członka. Można zaobserwować usztywnienie ciała jamistego przy wiotkiej żołędzi. Sztywne są ciała jamiste a ciała gąbczaste mają zmniejszone napięcie. Charakterystyczne jest to, że wzwód prącia nie ustępuje po stosunku i wytrysku. Z biegiem czasu pojawia się sinawe przebarwienia, obrzęk prącia i coraz mocniejsze sinienie.

Schorzenie należy leczyć, ponieważ nieleczone może prowadzić do niezdolności do wzwodu lub nawet amputacji prącia.

Bolesny wzwód - jak do tego dochodzi?

Do priapizmu dochodzi, kiedy krew nie może opuścić ciał jamistych prącia. Dolegliwość ta ma dwie odmiany: wysokoprzepływową oraz niskoprzepływową. Przyczyną pierwszej odmiany może być uraz lub rzadziej anemia sierpowata. Ta postać priapizmu występuje rzadziej. Jej istotą jest zwiększenie dopływu krwi do prącia. W związku ze wzwodem nie występuje ból, związany z niedokrwieniem tkanek, jak to jest w przypadku priapizmu niskoprzepływowego.

Bolesny stały wzwód prącia występuje, gdy mamy do czynienia z priapizmem niskoprzepływowym. Ten rodzaj schorzenia odnotowuje się częściej, niż priapizm wysokoprzepływowy. Tutaj zawsze choroba objawia się bólem, dochodzi do niedokrwienia tkanek prącia. Krew ma problemy z odpływem z prącia.

Jakie choroby może sygnalizować bolesny stały wzwód prącia?

Po pierwsze niekoniecznie priapizm musi oznaczać chorobę. Może on być skutkiem ubocznym zażywania narkotyków lub nadużywania alkoholu, lub też zażywania niektórych leków. Pacjenci, którzy zażywają leki przeciwdepresyjne, leki na zaburzenia wzwodu lub przeciwzakrzepowe, mogą mieć do czynienia ze wzwodem nie związanym z podnieceniem seksualnym wbrew woli.

Wśród chorób, które mogą być źródłem bolesnego stałego wzwodu prącia niezależnie od woli, są uszkodzenia rdzenia kręgowego, anemią sierpowata, białaczki, talasemia, choroba Fabry?ego (odkładanie się szkodliwych produktów metabolizmu m.in w naczyniach krwionośnych).

Ból podczas wzwodu i stosunku płciowego

Wśród przyczyn bólu występującego podczas wzwodu wymienia się również nieprawidłowościzwiązanei z napletkiem. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z trudnościami w ściągnięciu napletka, napletek jest zwężony, nie można całkowicie odslonić żołędzi, wtedy podczas wzwodu może pojawić się ból. Dodatkowo ból może nasilać się podczas stosunku seksualnego lub w wyniku tego stosunku. Zwężenie napletka cżęsto powoduje również trudności podczas oddawania moczu. Dolegliwość ta jest nazywana stulejką i należy ją leczyć, ponieważ nieleczona może prowadzić nawet do raka prącia. U osób ze stulejką może dojść do bardzo bolesnego obrzęku żołędzi spowodowanego stosunkiem płciowym.

Ból podczas wzwodu jest również wynikiem zakażenia dwoinką rzeżączki, która wywołuje chorobę zwaną rzeżaczką lub tryper. Jest to choroba weneryczna, czyli przenoszona drogą płciową. Inne objawy rzeżączki u mężczyzn to ropny wyciek z cewki moczowej oraz pieczenie i ból podczas oddawania moczu.

Skrócony lub niepełny wzwód lub brak wzwodu mimo podniecenia

Problemy z erekcją mogą być objawem chorób związanych z ukaldem krążenia, być powikłaniem cukrzycy lub chorób neurologicznych. Skrócony i nepełny wzwód lub brak wzwodu może mieć również swoje źródło w problemach emocjonalnych. Kiedy wzwód prącia nie jest wystarczący, mimo podniecenia seksualnego, warto przyjrzeć się lekom, ... czytaj więcej

Objawy złamania prącia

Prącie jako narząd kopulacyjny narażony jest na urazy. Szczególnym przypadkiem kontuzji jest złamanie penisa. Na szczęście spotyka się je niezwykle rzadko. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy